Правила догляду за вікнами
Ми всі давно вже засвоїли беззаперечну істину, що металопластикові вікна – це найкращий варіант для будь-якого житлового приміщення і не тільки. А ПВХ профіль – найбільш міцний і надійний матеріал, який перевершує у довговічності всі інші матеріали. Про це нам щодня говорить реклама з телевізора, газет і Інтернету. Однак це не значить, що, після встановлення металопластикових вікон у себе вдома, ви зможете забути про них на наступних декілька років. Такі вікна, як і будь-які інші, потребують хоча б мінімального догляду.
Ми хочемо дати вам кілька практичних порад стосовно правильного догляду за всіма елементами вікна: рама, склопакети, стулка, ущільнювачі, фурнітура.
Догляд за рамою та втулками
В першу чергу раму та втулки необхідно очистити від пилу та бруду. За відсутності спеціалізованих засобів можна використовувати рідкий засіб для миття посуду та м’яку ганчірку, однак завбачливим господиням, ми радимо придбати спеціальне молочко для чищення поверхонь ПВХ. Крім того, що воно ідеально очищує поверхню, ви неодмінно оціните, що воно запобігає вигоранню кольору (у кольорових ПВХ профілів) та пожовтінню поверхні (у білих), зменшує шкідливий електростатичний вплив пластмаси на організм.
При регулярному використанні молочко дозволяє замаскувати дрібні подряпини і зробити поверхню ідеально відполірованою.
Виробники молочка піклуються по ваше здоров’я, тому засіб не має в своєму складі фосфатів.
Догляд за склом
Для миття скла достатньо буде використати звичні спеціалізовані засоби для догляду за скляними поверхнями. Важливо! Використовуйте м’яку ганчірку, краще з мікрофіброю. Тверді предмети можуть легко пошкодити скло, а звичайні тканини без мікрофібри погано всмоктують вологу, залишаючи розводи.
Догляд за дренажними отворами та ущільнювачами
Дренажні отвори розташовані в нижній частині рами. Вони призначені для виведення зайвої вологи та конденсату, тому в отворах часто накопичується бруд та сміття. Для їх очистки краще використовувати щітку з пластиковою щетиною.
Особливу увагу треба приділити ущільнювачам, оскільки це найбільш вразлива частина вікна. Для їх миття чудово підійде мильний розчин. Після чого ущільнювачі треба змазати вазеліном або ж використати спеціальний олівець, розроблений для догляду за гумовими елементами вікна. Регулярне використання олівця допомагає зберегти еластичність ущільнювачів і значно продовжити термін їх «життя». Фахівців радять виконувати таку очистку не рідше 2 разів на рік.
Догляд за фурнітурою
Рухомі елементи вікна найчастіше зазнають пошкоджень для того, щоб цього запобігти, а також забезпечити їх легку та плавну роботу за будь-якої температури навколишнього повітря, використовуйте спеціалізовану змазку від виробника вікон. Крім того, використовуючи цей засіб, ви гарантовано вбережете свої вікна від утворення корозії.
Використовувати змазку дуже легко! Достатньо просо нанести по кілька крапель рідини на видимі механізми фурнітури і все!
Догляд за москітними сітками
Для збереження сітки в належному стані достатньо мити її в мильному розчині та повністю висушувати. Не забувайте знімати сітки на зиму інакше вони перемерзнуть!
Ще декілька корисних порад, які допоможуть продовжити термін життя ваших вікон.
- Не навантажуйте стулку, слідкуйте за тим, щоб в простір між стулкою і рамою не потрапляли сторонні предмети, сміття, штукатурка.
- Намагайтесь не відкривати вікна на протязі.
- Дотримуйтесь оптимального температурного режиму (надмірна вологість може спричинити появу грибків та плісняви). Досягти цього допоможе регулярне провітрювання. Оптимальна температура повітря в кімнаті температури 18-20°С, вологість – не більше 40 – 50%. Чудову терморегуляцію забезпечують енергозберігаючі склопакети.
- Розміщуйте кімнатні рослини у добре провітрюваних приміщеннях.
- Підвіконня не повинно закривати повністю радіатор опалення.
- При виборі довжини штор залишіть достатньо простору, щоб тепло проходило від батареї до вікна.
Маємо надію, що наші поради допоможуть вам у догляді за вашими метало пластиковими вікнами.