office@viknaroff.lviv.ua
зворотній дзвінок
default-logo

Кліматичні зони України

Comment are off

Кліматичні зони – великі смуги земної поверхні, які поділяють за кліматичними умовами та мають характер широтних поясів. Їх поділяють за особливостями режиму температури та опадів.
В Україні існує дві кліматичні зони, для кожної з яких були затверджені вимоги до енергозберігаючої складової металопластикової конструкції. Мапа кліматичних зон України відображена на мал. 1.

Мал. 1. Мапа кліматичних зон України

Мал. 1. Мапа кліматичних зон України

З 1 вересня 2022 року в Україні вступили в силу нові вимоги до енергоефективності віконних конструкцій. Ці зміни внесені до ДБН В.2.3-31:2019 «Теплова ізоляція будівель».

  • для 1 температурної зони України — 0,9 кв м. К/Вт
  • для 2 кліматичної зони — 0,75 кв м. К/Вт

Для Львівської області коефіцієнт опору теплопередачі повинен становити не менше 0,9 кв м. К/Вт.

Для того, щоб відповідати вимогам для першої кліматичної зони, необхідно використовувати чотирикамерний профіль, двокамерний енергозберігаючий склопакет з аргоном; для другої кліматичної зони – трьохкамерний профіль із однокамерним енергозберігаючим склопакетом. Нові будинки не можуть бути здані в експлуатацію, якщо металопластикові конструкції не відповідають вимогам енергозбереження.

В Україні діє Національний стандарт України ДСТУ Б В.2.6-15: 2011 «Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні. Загальні технічні умови », в якому написані вимоги до металопластикових вікон в частині енергозбереження.

Опір теплопередачі – величина, що визначає здатність конструкції чинити опір тепловому потоку, що через неї проходить, та є зворотною до коефіцієнту теплопередачі.
Коефіцієнт теплопередачі – коефіцієнт, що визначає кількість теплоти, що передається через одиницю площі (кв.м) конструкції за одиницю часу при різниці температур середовищ, що їх розділяє конструкція, яка дорівнює 1К. Цей показник використовується для оцінки теплозахисних властивостей металопластикових вікон.

Компанія «Вікнарьофф» нагадує, що згідно з українськими державними нормами, встановлювати однокамерні склопакети без енергозбереження заборонено, оскільки вони не підходять жодній з кліматичних зон України.

Зворотній дзвінок

Please leave this field empty.
×

Заповніть форму, ми видповімо на всі питання!

Please leave this field empty.
×