office@viknaroff.lviv.ua
зворотній дзвінок
default-logo

Що таке тканинні ролети?

Тканинні ролети (рулонні штори) — це оригінальний і функціональний спосіб оформлення вікна з відмінними сонцезахисними властивостями. Полотно ролети в розкритому стані повністю закриває вікно, а при закритті змотується в щільний валик і закріплюється зверху вікна. Управління рулонною шторою здійснюється за допомогою спеціального ланцюжка, який дозволяє піднімати і опускати ролету, а також фіксувати її на певній висоті. Полотно ролет виготовляється з тканин зі спеціальними антистатичними, пиловідштовхуючими та антибактеріальними пропитками. Крім того, вони покриваються розчином, який перешкоджає їх вигоранню та підвищує довговічність виробів. За бажанням, Ви можете зробити освітленння приміщення м’яким або повністю затемнити кімнату, за допомогою тканин різної щільності. Прекрасно поєднуючись з такими елементами віконного дизайну, як гардини або штори, тканинні ролети створюють приємну, м’яку атмосферу у вітальні, дитячій чи спальні. Тканинні ролети – проміжний варіант між шторами і жалюзі, які завоювали популярність серед замовників та дизайнерів, завдяки широкому асортименту стильних тканин і бездоганній якості виробів.

Типи тканинних ролет

Тканинні ролети мають великий вибір систем, що дозволяє закрити вікно практично будь-якої форми. Системи бувають двох типів: відкриті — рулонні і закриті — касетні. В свою чергу, касетні мають два типи направляючих: плоскі і П-подібні.

vidkrity

Відкрита система

zakriti

Закрита система

За замовчуванням, для виготовлення ролет використовують комплектуючі білого кольору. Залежно від кольору ламінації вікна, можна виготовити механізми, ланцюжок, направляючі і нижню планку ролети в коричневому кольорі або кольорі «золотий дуб».

З огляду на те, з якої боку розміщений ланцюжок управління, ролета може бути правою або лівою. Рекомендуємо розміщувати ланцюжок з протилежної сторони від ручки вікна, оскільки його положення з боку ручки може бути незручним.

ВІДКРИТА СИСТЕМА MINI

Відкриті ролети — це виріб, що складається з ролика-циліндра (механізм на трубу) та алюмінієвої труби, на яку намотаний рулон тканини, підйомний механізм (ланцюжок) з фіксатором. За необхідності, ролета легко розмотується або збираються в рулон, і може бути встановлена на будь-якій висоті. Тканина у згорнутому вигляді займає незначний обсяг вгорі вікна. Нижній край тканини обтягують металевою планкою (сталева балка).

Загальний опис ролети

Загальний опис ролети

Додаткові елементи відкритих ролет

Щоб запобігти провисанню тканини у відхиленому положенні використовується фіксація із застосуванням магнітів або жилки. Для глухих вікон тканина не комплектується нижньою фіксацією.

Магніти кріпляться до нижньої сталевої балки ролети, а до низу стулки вікна приклеюється (магнітна самоклеюча стрічка) або прикручуються магніти. Таким чином виникає притягування нижньої сталевої балки планки до стулки вікна, що запобігає провисанню тканини та забезпечує максимальний сонцезахист.

oL-e-3YDg50

Провисання без магнітів

toCBUWlEwgQ

Фіксація на магніті

 

Фіксація за допомогою магнітів підходить для тих, хто планує використовувати рулонні штори тільки в двох положеннях: повністю підняті або повністю опущені. Якщо необхідна фіксація тканини по всій довжині, то краще зупинити свій вибір на системі «Міні» з жилковою фіксацією.

ТКАНИННІ РОЛЕТИ ЗАКРИТОГО ТИПУ

У тканинних ролетах закритого типу, порівняно з відкритими системами, додатково використовуються компактний короб для приховування і намотування тканини, та направляючих,  які  призначені для утримання полотна при відкриванні або відкиданні стулки. Такі ролети потребують дуже мало вільного простору, і на вікні створюють видимість єдиного цілого.

При поворотно-відкидному відкриванні стулки ці системи не провисають, а вільний простір підвіконня може бути використано більш раціонально.

Залежно від типу штапика вікна в тканинних ролетах закритого типу використовують два види направляючих:

  • Плоскі (використовуються тільки на прямокутний штапик);
  • П- подібні (використовуються на будь-який тип штапиків).

Короб ролети в обох варіантах практично однаковий, за винятком 10-ти міліметрової підкладки (дистанційна вкладка), наявної у системах з П-подібними направляючими.

Картинка1

Плоскі (UNI-1)                                    П-подібні (UNI-2)

Конструкція ролет закритого типу

Система UNI-1 (плоскі) призначена для встановлення на прямокутний штапик металопластикового вікна. На верхній штапик встановлюється короб, а на бічні штапики — направляючі (останні приклеюються за допомогою двостороннього скотчу, а короб кріпиться за допомогою саморізів або приклеюється на двосторонній скотч). При такому розташуванні конструкції для розміщення короба та направляючих ролетів використовується внутрішній простір вікна. Таким чином короб зменшує світлову частину вікна на 45 мм, а бічні направляючі — на 20мм з кожного боку. Необхідною умовою для встановлення системи UNI-1 є наявність штапика прямокутної форми з глибиною не менше 10 мм!!!!

Якщо ж штапик глибиною менше 10мм або у нього складна форма (закруглений, з великим ухилом, трикутний або з виступом), то в такому випадку встановлюється система UNI-2 (П-подібні). Завдяки 10мм підкладці короба і П-подібним направляючим, ця система дозволяє встановлювати короб та направляючі за межами світлової частини вікна, не прив’язуючись, ні до глибини штапика, ні до його форми.

Місце встановлення ролет на вікні

Місце встановлення ролет на вікні

Розташування тканини в системах UNI-1 і UNI-2 різне. У системи UNI-1 тканина у світловій частині вікна переміщується в безпосередній близькості зі склом. Таке сусідство тканини і скла за певних умов може бути небезпечним. У разі утворення конденсату на склі (наприклад, при запотіванні вікон) можливо прилипання тканини до скла, і як наслідок, виходу з ладу механізму управління і псування тканини. Система UNI-2 позбавлена даної небезпеки, оскільки тканина в ній переміщується за межами світлового прорізу (рис. 1).

Рис.1 Розташування тканини в закритих системах

Рис.1 Розташування тканини в закритих системах

Також у цих системах є відмінність у закриванні ролети. У закритому стані нижня планка системи UNI-1 дотична до нижнього штапика, а нижня планка системи UNI-2 перекриває нижній штапик (рис. 2).

Рис.2 Розташування нижньої стальної планки

Рис.2 Розташування нижньої стальної планки

За замовчуванням, для виготовлення ролет використовують комплектуючі білого кольору. Залежно від кольору ламінації вікна, можна виготовити механізми, ланцюжок, направляючі і нижню планку ролети в коричневому кольорі або кольорі «золотий дуб».

З огляду на те, з якої сторони розміщений ланцюжок управління, ролета може бути правою або лівою. Рекомендуємо розміщувати ланцюжок з протилежної сторони від ручки вікна, оскільки його положення з боку ручки може бути незручним.

Допускається:

  • незначне відхилення у кольорі комплектації систем та тканин.
  • незначне прогинання валу та хвилястість тканини.
  • при розкрої тканина має властивість поперечного скручування («живіт») — це обумовлено технологічною намоткою тканини в рулоні і не є браком. Такого роду рекламації розглядатися не будуть.

Зворотній дзвінок

Please leave this field empty.
×

Заповніть форму, ми видповімо на всі питання!

Please leave this field empty.
×